Skvělé! V Pardubicích jsme vyhráli i podruhé, k záchraně chybí dvě vítězství

Také druhé víkendové utkání play-down v Pardubicích vyhrál A-tým PSG Panthers Otrokovice. Po sobotních vítězných nájezdech zvítězil tentokrát 7:4. V sérii jsme se ujali vedení 2:0 a záchranu superligy můžeme oslavit o víkendu doma. K udržení soutěže potřebujeme ještě dvě výhry.

Livesport Superliga, 2. kolo, ne 5.3.2023, SH Dašická Pardubice
Pardubice
PANTEŘI
4:7
1:2, 0:2, 3:3

SOKOLI Pardubice - PSG PANTHERS OTROKOVICE 4:7

branky: 12. Adam Šmíd, 48. Martin Zozulák, 49. Adam Šmíd, 56. Přemek Pakosta - 3. Peter Nehila, 12. David Ležatka, 37. Marek Zapletal, 40. Maxim Šefčík, 41. Peter Nehila, 60. Filip Hrabal, 60. František Vykopal; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 264; zásahy brankářů: Martin Haleš 15 - Adam Kohút 18; po třetinách: 1:2, 0:2, 3:3

Sestřih utkání:

Pardubice: Haleš, Denemark - Šimák, Kaluža, Kohoutek, Nezval, Slabý, Ďopan - Teichman, Zozulák, Šmíd, Burian, Pakosta, Kučera, Žáček, Bína, Křinka, Machatý, Puchner
PANTEŘI: Kohút, Pujin - Sovják, Halama, Šefčík, Kubíček, Kelemen, Grlický - Grich, Hrabal, Nehila, Zapletal, Minich, Šťourač, Vykopal, Červenka, Ležatka M., Ležatka D.

V obou duelech na východě Čech nám vyšly první dvě třetiny. V sobotu jsme po druhé pauze vedli 7:2, v neděli 4:1. Skóre v neděli otevřel kapitán Nehila dorážkou Červenkovy střely, podruhé za sebou se pak prosadili David Ležatka s Markem Zapletalem, gólem do šatny se trefil Šefčík.

Když potom Nehila 18 vteřin po začátku poslední třetiny zvyšoval na 5:1, zdálo se, že utkání dovedeme ke klidnějšímu vítězství než v sobotu. Jenže Pardubice dvěma slepenými góly na začátku 49. minuty snížily a v čase 55:25 to bylo už jenom o branku. Závěr jsme ale zvládli na jedničku. V poslední minutě pojistili výhru Hrabal a Vykopal, jemuž předložil míček nezištně před prázdnou bránu Nehila.

Série se stěhuje do Otrokovic, další zápasy nás čekají v sobotu od 18 hodin a v neděli od 16 hodin ve sportovní hale na Štěrkovišti.