Otrokovice vezou z Liberce všechny body

17.11.2018 • Redakce

Panterům se vrátily opory, vyhráli v Liberci a přerušili sérii porážek

Po šňůře tří zápasů bez bodového zisku Panteři v superlize zabrali. I díky návratu uzdravených opor zvítězili překvapivě v hale pátého Liberce 6:4, a po polovině základní části soutěže jsou tak na devátém místě bod od postupu do play off.

"Po dlouhé době jsme se konečně začali střílet na bránu," pochvaloval si trenér Panterů Michal Kvapil.
Dvakrát se trefil Marek Zapletal, jednou Jurčík, Martin Nagy, Vykopal a junior Haša, jehož premiérová branka v superlize byla také vítěznou. Hašovi nahrál Pešat, který nastoupil v Superlize poprvé od zářijového zranění nohy. Po dlouhé době hrál také kapitán mužstva Michal Nagy.
"O výsledku rozhodlo to, že jsme ustáli tlak Liberce ve druhé třetině. Hodně nás podržel brankář," pochválil Kvapil gólmana Michajloviče.
Do odvetné části soutěže vstoupí Otrokovice už tuto neděli, kdy od 18 hodin hostí v Městské hale v důležitém zápase tabulkového souseda, deváté Bohemians Praha.
"Pořád se máme co zlepšovat, ale doufáme, že výhra z Liberce nás posune k lepším výsledkům," přeje si Kvapil.

Liberec Domácí
4:6(2:3, 1:1, 1:2)
Otrokovice Hosté
Liberec
Vaníček(Chyna) - Klucho, Bitman, Kološ, Lhota, Veselý, Hiadlovský - Kopecký, Valeš, Marek, Rozkovec, Böhm, Baudisch, Ferdan, Kořínek, Balatka
Otrokovice
Michajlovič(Malina) - Kostka, Zimmer, Nagy.Mi., Szweda, Petřík - Sovják, Jurčík, Zapletal, Haša, Pešat, Švajný, Kvapil, Volek, Vykopal, Nagy.Ma

FBC Liberec - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 4:6

branky: 2. Jan Baudisch, 18. Radek Valeš, 34. Patrik Rozkovec, 57. Matěj Klucho - 15. Pavel Jurčík, 17. Marek Zapletal, 20. Martin Nagy, 33. František Vykopal, 42. Jakub Haša, 46. Marek Zapletal; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 170; zásahy brankářů: Vít Vaníček 16 - Radovan Michajlovič 14; po třetinách: 2:3, 1:1, 1:2;

Komentář trenéra hostů p. Michala Kvapila: O vývoji dnešního utkání rozhodovalo to, že jsme ustáli domácí tlak ve druhé třetině, nás podržel gólman. Po dlouhé době jsme se konečně začali střílet na bránu a tím jsme dosáhli nějakých gólů. Pořád se máme co zlepšovat, ale doufáme, že dnešní výhra nás posune k následným lepším výsledkům. Děkuji soupeři za utkání.

Komentář trenéra domácích p. Filipa Hanžla: Za dnešní výkon se moc pochválit nemůžeme. Začátek vypadal nadějně, ale byli jsme netrpěliví a pustili soupeře do zápasu. Otrokovice se chytly a postupně skóre navýšily. Díky soupeři za zápas, věříme v lepší neděli.