Panteři po šesti nezdarech zabrali, odnesla to sedmi góly Plzeň

A-tým Goldea Panthers Otrokovice zastavil sérii šesti proher, v posledním domácím zápase letošního roku porazil Plzeň 7:2 a v prvoligové tabulce se vrátil na čtvrté místo.

1. Liga, 18. kolo, ne 10.12.2023, SH Štěrkoviště Otrokovice
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
FbC Plzeň
7:2
0:0, 4:2, 3:0

Goldea PANTHERS OTROKOVICE - FbC Plzeň 7:2

branky: 22. David Ležatka, 25. Tomáš Brázdil, 28. David Ležatka, 39. Adam Javořík, 49. Ladislav Gál, 58. Ladislav Gál, 59. František Vykopal - 34. Matěj Šebek, 37. Josef Tomášek; rozhodčí: Dominik Prosický - Matěj Vrablík; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 158; zásahy brankářů: Adam Kohút 9 - Martin Bezděk 11; po třetinách: 0:0, 4:2, 3:0

Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Pujin - Kubíček, Sovják, Kopecký, Javořík - Gál, Vykopal, Štourač A, Šeďa, Hrtus, Hrabica, Brázdil, Kokeš, Procházka, Ležatka D., Kelemen
FbC Plzeň: Bezděk, Šrámek - Horažďovský, Šebek, Němeček, Khek, Brabec, Tomášek, Vošta, Šik, Faitenhanzel, Hájek, Levý, Winter

Do zápasu jsme nastoupili bez Červenky a Martina Ležatky a s Adamem Štouračem v první lajně. Na úvodní gól se čekalo až do času 21:45, kdy se trefil do šibenice David Ležatka, který ve 28. minutě zvyšoval na 3:0. Mezitím se prosadil poprvé v lize Brázdil, na všechny tři branky asistoval Hrtús.

Hosté, kteří přijeli jen se dvanácti hráči do pole, se ale dokázali do zápasu vrátit. Nejdříve potrestali vyloučení Brázdila a pak se dokonce dostali do kontaktu. Více jsme jim ale v neděli večer nedovolili. Ještě do druhé pauzy přidal pojistku Javořík a těsně po ubráněném oslabení se prosadil Gál.

V závěru zkusila Plzeň dlouhou power-play, kterou jsme s přehledem ustáli a navrch přidali Vykopalem a Gálem góly do prázdné brány.

Poslední ligový duel letošního roku odehrajeme v sobotu v Českých Budějovicích.