Panteři se vymanili z krize, rok zakončili parádním obratem v Budějovicích

Ještě v půlce zápasu v Českých Budějovicích prohrávali 0:3, pak ale šesti góly dokonale obrátili výsledek a letošní rok uzavřeli hráči A-týmu Goldea Panthers Otrokovice vítězně 6:3. Po šesti nezdarech v řadě vyhráli poslední dva duely a upevnili si čtvrté místo v prvoligové tabulce.

1. Liga, 19. kolo, so 16.12.2023, SH České Budějovice
FBC Štíři Č. Budějovice
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
3:6
2:0, 1:3, 0:3

FBC Štíři Č. Budějovice - Goldea PANTHERS OTROKOVICE 3:6

branky: 6. Dominik Vlček, 17. Dominik Vlček, 25. Dominik Vlček - 30. Ladislav Gál, 36. František Vykopal, 39. Ladislav Gál, 42. David Ležatka, 44. Ladislav Gál, 60. Ladislav Gál; rozhodčí: Přemysl Bališ - Milan Baloun; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 228; zásahy brankářů: Tomáš Švehla 15 - Adam Kohút 16; po třetinách: 2:0, 1:3, 0:3

Sestřih zápasu si prohlédněte ZDE.

FBC Štíři Č. Budějovice: Švehla, Macek - Prerek, Drobiš, Vlček, Strouhal, Brožek, Holý, Froněk, Kouba, Vacek, Hejplík, Fišer, Prokop, Veselý, Žáček, Hennrich, Kudláček, Sirotek
Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Pujin - Kubíček, Sovják, Kopecký, Kelemen, Horák - Gál, Vykopal, Štourač A, Šeďa, Hrtus, Brázdil, Kokeš, Procházka, Ležatka D., Ležatka M. Štourač J.

Na jihu Čech jsme se rozjížděli pomaleji. První třetinu jste prohráli na střely 3:5 a na góly 0:2. Od prostřední části jsme zvýšili tempo a hlavně začali dávat góly a ještě do druhé pauzy srovnali stav.

Když jsme pak v úvodu závěrečného dějství dvěma rychlými zásahy odskočili, výsledek jsme si zkušeně pohlídali a při power-play Štírů ho ještě vylepšili Gálem, který zazářil v utkání čtyřmi góly.

První duel nového roku odehraje áčko 7. ledna, kdy bude hostit ostravský tým FBC Letka.

Pozápasový rozhovor s trenérem Lukášem Petříkem najdete ZDE.