Panteři porazili Štíry a vyšvihli se do čela první ligy

Áčko Goldea Panthers Otrokovice zdolalo doma Štíry České Budějovice 7:2, vítěznou sérii protáhlo na pět utkání a po sedmi kolech se usadilo na čele první ligy.

1. Liga, 7. kolo, ne 8.10.2023, SH Štěrkoviště Otrokovice
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
FBC Štíři Č. Budějovice
7:2
1:0, 4:2, 2:0

Goldea PANTHERS OTROKOVICE - FBC Štíři Č. Budějovice 7:2

branky: 9. Ladislav Gál, 25. David Ležatka, 26. Lukáš Kubíček, 31. Josef Štourač, 38. Michal Procházka, 58. Jiří Kokeš, 59. Jan Hrtús - 30. Matyáš Kouba, 32. Roman Sedlák; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 205; zásahy brankářů: Adam Kohút 16 - Tomáš Švehla 19; po třetinách: 1:0, 4:2, 2:0

Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Pujin - Sovják, Kubíček, Kelemen, Hrtús - Červenka, Gál, Kokeš, Ležatka M., Ležatka D., Štourač J., Brázdil, Procházka, Štourač A.
FBC Štíři Č. Budějovice: Švehla, Macek - Brožek, Žáček, Kudláček - Koktar, Drobiš, Perek, Hennrich, Brožek, Holík, Kouba, Hejplík, Žáček, Strouhal, Vacek, Sedlák

Do utkání jsme nastoupili oslabení o zraněného obránce Kopeckého a nejlepšího střelce Vykopala, jehož v prvním útoku nahradil teprve 17letý Kokeš. V opatrné úvodní třetině padl jediný gól, po standardní situaci se prosadil kapitán Gál.

V prostřední třetině jsme navýšili náskok na 3:0 dvěma slepenými zásahy Davida Ležatky s Kubíčkem. Hosté dvakrát snížili na rozdíl dvou gólů, po pěkné individuální akci Procházky jsme ale odcházeli do kabin za příznivého stavu 5:2, který vydržel až do závěrečné power-play Štírů. V té se poprvé v mužské kategorii prosadil Kokeš, vítězství pak pečetil opět do prázdné brány Hrtús.

K dalšímu duelu pojedeme v sobotu do Ostravy, kde se střetneme s týmem FBC Letka.