Panteři porazili Vinohrady a přiblížili se postupu do předkola play-off superligy

A-tým Navláčil Panthers Otrokovice oslavil první superligové vítězství nového roku. V klíčovém zápase o předkolo play-off vyhráli v hale Královských Vinohradů 7:3 a náskok na první nepostupové místo navýšili tři kola před koncem základní části na šest bodů.

Livesport Superliga , 23. kolo, ne 16.1.2022, TJ Sokol Vinohrady
Vinohrady
3:7
1:1, 0:1, 2:5

TJ Sokol Královské Vinohrady - Navláčil PANTHERS OTROKOVICE 3:7

branky: 20. Jan Fiala, 42. Ivan Pergler, 54. Viktor Kopecký - 11. Martin Ležatka, 31. Vít Máček, 44. Martin Ležatka, 54. Vlastimil Červenka, 55. Ronald Gašparík, 57. Jakub Grich, 60. Ronald Gašparík; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 3:1; využití: 1:1; diváků: 40; zásahy brankářů: Karel Šantora 19 - Adam Kohút 10; po třetinách: 1:1, 0:1, 2:5;

Vinohrady: Šantora (Musil) - Ježek, Gold, Hartman, Pinkas, Horák, Čuda, Paštika - Kopecký, Gregor, Fiala, Hájek, Švejda, Stuchlík, Máca, Pergler, Klápa, Procházka
PANTHERS OTROKOVICE B: Kohút (Steiger) - Hrabal, Petřík, Sovják, Kvapil, Medek, Kelemen, Maťcha - Červenka, Vykopal, Nehila, Gašparík, Ležatka, Grich, Máček, Kopecký, Štourač, Malý

Panteři potřebovali po třech porážkách v řadě zabrat a k zápasu přistoupili s maximální koncentrací. Poslední tým soutěže jasně přestříleli (24:13) a ani jednou neprohrávali. O svém zaslouženém vítězství však rozhodli až v posledních sedmiminutovce, kterou vyhráli 4:0.

Ještě ve 42. minutě svítily na ukazateli stavu dvě dvojky, když ale Martin Ležatka využil nahrávku Gašparíka, vedení už nepustili. Vinohrady ještě dokázaly korigovat na rozdíl jednoho gólu, Gašparík ale drama nepřipustil. Při zoufalé snaze domácích v power play pak výhru Panterů zvýraznili Grich s Gašparíkem střelami do prázdné brány.

Další duel by měli odehrát v neděli doma od 18 hodin se střešovickým lídrem.

Komentář trenéra Karla Ševčíka: Hráli jsme trpělivě naši hru. Propisují se nám konečně věci z tréninku do zápasu. Ladíme formu k termínu za tři týdny. Soupeři děkujeme za zápas.