Panteři srovnali play-down a vynutili si rozhodující zápas v Pardubicích

Až sobotní sedmý zápas v Pardubicích rozhodne, jestli se áčko PSG Panthers Otrokovice zachrání v superlize, nebo bude muset podstoupit další sérii o udržení. Panteři doma vyhráli v infarktovém šestém utkání 6:5 a srovnali stav play-down na 3:3.

Livesport Superliga, 6. kolo, čt 16.3.2023, SH Štěrkoviště Otrokovice
PANTEŘI
Pardubice
6:5
2:1, 4:1, 0:3

PSG PANTHERS OTROKOVICE - SOKOLI Pardubice 6:5

branky: 6. Marek Zapletal, 13. Marek Zapletal, 23. Daniel Minich, 26. Martin Ležatka, 28. Peter Nehila, 29. Martin Ležatka - 18. Adam Šmíd, 35. Martin Zozulák, 53. Martin Zozulák, 58. Lukáš Prix, 59. Lukáš Kučera; rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 296; zásahy brankářů: Adam Kohút 7 - Matěj Denemark 16; po třetinách: 2:1, 4:1, 0:3

Sestřih utkání:

PANTEŘI: Kohút, Pujin - Sovják, Halama, Šefčík, Kubíček, Kelemen, Grlický - Grich, Hrabal, Nehila, Zapletal, Minich, Šťourač, Vykopal, Červenka, Ležatka M., Ležatka D., Kopecký
Pardubice: Haleš, Denemark - Šimák, Kaluža, Kohoutek, Nezval, Slabý, Ďopan - Teichman, Zozulák, Šmíd, Burian, Pakosta, Kučera, Žáček, Bína, Křinka, Machatý, Puchner

Duel měl podobný průběh jako nedělní. V prvních dvou třetinách jsme měli herně jasně navrch a vypracovali jsme si vedení 6:2. Skóre otevřel dvěma střelami z osy hřiště veterán Zapletal, hosté snížili z přesilovky. Prostřední třetinu jsme ovládli 4:1, dařilo se zejména třetí formaci s bratry Ležatkovými, která se postarala o tři branky.

Deset minut před koncem třetí třetiny sáhly Pardubice ke hře bez gólmana a začaly snižovat, dokonce ještě rychleji než v neděli, kdy srovnaly dvěma zásahy v posledních 13 vteřinách. V čase 58:24 to bylo už jen o gól, tentokrát jsme ale infarktový závěr ustáli.