Panteři udolali Střešovice, Majrich vychytal svoji první superligovou výhru

Tým Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE bere doma konečně plný počet bodů. Panteři přetlačili Tatran Teka Střešovice 4:3.

Superliga 2019/2020, 5. kolo, ne 6.10.2019, Městská hala Otrokovice
Tatran Teka Střešovice
4:3
4:1, 0:1, 0:1

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - Tatran Teka Střešovice 4:3

branky: 2. Petr Kittel, 8. Vlastimil Červenka, 10. Ladislav Gál, 16. Ladislav Gál - 6. Jonáš Kreysa, 35. Jonáš Kreysa, 50. Jan Kolísko; rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 336; zásahy brankářů: Kevin Majrich 16 - Lukáš Kříž 15; po třetinách: 4:1, 0:1, 0:1;

Sestřih branek:

PANTHERS OTROKOVICE B: Majrich (Michajlovič) - Nagy, Szweda, Kvapil, Zimmer, Kostka, Koláčný - Petřík, Hrabal, Červenka, Pešat, Kittel, Kostolány, Gál, Haša, Nehila, Jurčík, Vykopal
Tatran Teka Střešovice: Kříž (Frührauer) - Mühlfait, Kolísko.J, Sádlo, Sládeček, Pánek, Tlapák - Kreysa, Řezník, Kolísko, Langer, Havlas, Pixa, Šrámek, Novák, Meliš, Brautferger, Švéda, Šindelář

Panteři nedělní domácí utkání dvou tabulkových sousedů zvládli a Tatran Střešovice přemohli nejtěsnějším rozdílem 4:3. Premiérové superligové vítězství přitom vychytal mladý brankář Kevin Majrich, který nahradil odpočívající jedničku Michajloviče.

Někteří diváci se ještě nestačili v hale usadit a Otrokovice už vedly. Pešat nabil Kittelovi před odkrytou bránu a ten se nemýlil. Hosté sice na konci šesté minuty srovnali, Panteři si ale vedení vzali zpět už za 85 sekund. Míček dotlačil za záda hostujícího gólmana Červenka. V pohodě a rychle hrající Panteři pak přidali do přestávky ještě dva zásahy zásluhou Gála. Slovenský reprezentant se prosadil střelou a šťastnou tečí.
Prostřední třetina patřila Tatranu, který zlepšil pohyb a dostal domácí pod tlak. Hosté ze své převahy vytěžili jeden gól, Panteři se naopak už do šancí prakticky nedostávali. Obraz hry se změnil po druhé pauze, jenže Otrokovice zahazovaly i ty největší možnosti. V 50. minutě tak Střešovice vsítily kontaktní gól a postaraly se o dramatickou koncovku. Majrich však už nekapituloval a Panteři zapsali třetí výhru sezony, která je vynesla na páté místo tabulky.
Před dvěma domácími duely v řadě jedou Otrokovice tento víkend do Pardubic.

Komentář trenéra domácích, pana Michala Kvapila: "Dnes se nám povedl vstup do utkání, celá první třetina se odehrávala podle nás. Od druhé třetiny jsme určitě čekali obrovský tlak Tatranu, který hrál na dvě lajny, my jsme chtěli hrát jen dobrou kompaktní obranou a využívání nabídnutých šancí, ty jsme bohužel nevyužili, ale obětavostí, výborným výkonem gólmana Majricha jsme získali důležité tři body. Děkujeme opět skvělým fanouškům a také se opět těšíme na domácí utkání.

Komentář trenéra hostí, pana Milana Fridricha: "Náš katastrofální přístup k první třetině a neklid v koncovce udělal rozdíl tohoto zápasu. Budeme muset něco výrazně změnit. Děkujeme soupeři a divákům za zápas"