Panteři začali ligu vítězně, čtyři góly dal Vykopal, asistenci má gólman Buršík

Dvě porážky ze vzájemných zápasů minulé sezony jsou zapomenuté. A-tým Goldea Panthers Otrokovice zdolal v úvodním kole první ligy doma Znojmo 6:3, čtyřmi góly se na vítězství podílel František Vykopal, asistenci na jeho poslední trefu si připsal brankář Matěj Buršík, který byl při svém premiérovém ligovém startu za Otrokovice vyhlášený nejlepším hráčem zápasu.

1. Liga , 1. kolo, ne 8.9.2024, SH Štěrkoviště Otrokovice
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
TJ Znojmo LAUFEN CZ
6:3
1:1, 1:1, 4:1

Goldea PANTHERS OTROKOVICE - TJ Znojmo LAUFEN CZ 6:3

branky: 13. František Vykopal, 32. František Vykopal, 45. Jiří Kokeš, 50. Ladislav Gál, 58. František Vykopal, 59. František Vykopal - 8. Štěpán Blažek, 38. Tomáš Kucharič, 52. Adam Klimeš; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 220; zásahy brankářů: Matěj Buršík 28 - Jakub Pechura 32; po třetinách: 1:1, 1:1, 4:1

Sestřih zápasu:

Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Buršík, Pujin - Kelemen, Kubíček, Kopecký, Javořík, Sovják, Procházka - Blažek, Stránský, Štourač, Šeďa, Balner, Máček, Odstrčil, Gál, Jiříček, Vykopal, Červenka, Kokeš
TJ Znojmo LAUFEN CZ: Pechura, Bauer - Kylián, Vavřina, Blažek F., Blažek Š., Sedláček, Klimeš, Kucharič, Novák, Vlček, Kuba, Grža, Marušík, Přibil, Ďuriška, Mareš, Dočekal, Lancouch, Ochman

Do utkání jsme nastoupili bez Haši a s novým složením elitního útoku, na jehož levém křídle nastoupil Blažek, jedna z letních posil. Vykopal se přesunul do třetí formace a ve 13. minutě odpověděl ránou do šibenice na úvodní gól hostů. Vykopal se pak prosadil i v přesilovce po souhře s Gálem, Znojmo ještě stihlo srovnat do druhé pauzy.

I třetí část byla dlouho dramatická. Kokeš po samostatné akci a Gál po nezištné nahrávce Blažka před odkrytou bránu nám zajistili dvougólový náskok, hosté ale korigovali na nejtěsnější rozdíl. Znojemský odpor definitivně zlomil až dvěma góly Vykopal v 58. a 59. minutě, druhý dal z vlastní půle do opuštěné brány při přesilovce soupeře zesílené power-play.

Druhé kolo odehrajeme v sobotu v hale nováčka Torpeda Havířov.