Panteři zápas o předkolo nezvládli, Brnu doma podlehli po slabém výkonu

Mizerná koncovka a lacině inkasované branky stály za domácí porážkou Panterů v derby s Hattrickem Brno. V přímém souboji o předkola play off prohráli 3:5 a dovolili soupeři, aby se na ně bodově dotáhl. Jejich vítězná domácí série skončila po třech výhrách.

Livesport Superliga , 19. kolo, ne 19.12.2021, SH Štěrkoviště
Hattrick
3:5
0:1, 2:3, 1:1

Navláčil PANTHERS OTROKOVICE - FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:5

branky: 25. Tomáš Sovják, 31. Filip Hrabal, 46. Peter Nehila - 8. Lukáš Lhota, 26. Lukáš Lhota, 34. Dominik Dvořák, 39. Tomáš Brom, 60. Jonáš Kůra; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 2:3; využití: 1:0; diváků: 109; zásahy brankářů: Adam Kohút 13 - Zdeněk Raška 15; po třetinách: 0:1, 2:3, 1:1;

PANTHERS OTROKOVICE B: Kohút (Steiger) - Hrabal, Petřík, Sovják, Medek, Halama, Kelemen, Maťcha - Červenka, Vykopal, Nehila, Gašparík, Ležatka, Grich, Máček, Kopecký, Malý, Štourač
Hattrick: Raška (Kolajta) - Brom, Kostka, Sládeček, Juhaňák, Kůra.J - Procházka, Jalový, Dvořák, Lhota, Hronek.Š, Vlach, Gryc, Suk, Hronek.M, , Kůra.M, Hájek

Formu, kterou Panteři nabrali před mistrovstvím světa, během reprezentační pauzy úplně ztratili a v derby předvedli jeden z nejslabších výkonů sezony. Jejich trápení předznamenala úvodní třetina, ve které nevyužili několik slibných šancí včetně trestného střílení, které promarnil kanonýr Vykopal. Naopak Brno se ujalo vedení po nenápadné střele Lhoty.

Na začátku prostřední periody pak Panteři trestuhodně promarnili více než minutu trvající přesilovku pěti proti třem. Už v rovnovážném stavu hráčů sice Sovják srovnal, za 48 vteřin se ale trefil podruhé v zápase Lhota z pravé strany. Vzápětí zazdil druhé otrokovické trestné střílení Gašparík, jeho pochybení napravil Hrabal v přesilovce po chybě hostů při střídání.

Následně si ale vybral dvě slabší chvilky brankář Kohút, který pustil za svá záda dvě střely z dálky a Panteři nabrali rozhodující manko, které už nedokázali dohnat. I proto, že se jen těžko dostávali na dostřel brněnské brány. Naději vykřesal v 46. minuty z dorážky Nehila, jenže na více se nezmohli a navíc při power play mířil po kiksu Petříka do prázdné brány Kůra.

Poslední duel letošního roku odehrají Panteři opět doma ve středu od 18 hodin proti Bohemians.