Panteři zvládli další drama, v České Lípě vyhráli v prodloužení

Tým Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE dokázal zvítězit i na statní svátek. O cenné výhře 4:3 v prodloužení na půdě České Lípy rozhodl Filip Hrabal.

Superliga 2019/2020, 9. kolo, po 28.10.2019, SH Česká Lípa
Česká Lípa
3:4p
2:1, 0:1, 1:1 - 0:1

FBC 4CLEAN Česká Lípa - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 3:4p

branky: 6. Petr Novotný, 6. Marek Dzierža, 57. Jakub Jirsa - 4. Jakub Haša, 36. Petr Koláčný, 48. Lukáš Pešat, 62. Filip Hrabal; rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 274; zásahy brankářů: Jan Dvořák 17 - Radovan Michajlovič 15; po třetinách: 2:1, 0:1, 1:1, 0:1;

Sestřih branek:

Česká Lípa: Dvořák (Chyna) - Tichý, Mlejnek, Kadlec, Slaný, Štěrba - Dzierža, Spilka, Hřebina, Karel, Merlíček, Matějíček,, Jansa, Novotný, Kněžour, Jirsa, Krajcigr, Vlček, Ekl
PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Nagy, Kvapil, Zimmer, Kostka, Koláčný, Zdražil, Szweda - Hrabal, Červenka, Pešat, Kittel, Jurčík, Gál, Haša, Nehila, Ďuriška, Vykopal

Čtyři body získali Panteři ze dvou víkendových zápasů superligy. Poté, co doma udolali Vítkovice v samostatných nájezdech, porazili venku Českou Lípu v prodloužení 4:3. Do vítězného konce tak dovedli v této sezoně všechny tři duely, které skončily po třech třetinách nerozhodně. I díky tomu jsou po devíti kolech pátí.

Trenér Michal Kvapil vrátil v České Lípě do brány Radovana Michajloviče, který v šesté minutě inkasoval dvakrát v rozmezí pouhých 18 sekund. Panteři tak přišli záhy o vedení, které jim rychle zajistil Haša.

Na čtvrtou branku čekali diváci v hale třicet minut a k radosti hostující lavičky ji dal Koláčný. Skóre pak na stranu Panterů otočil ve třetí části Pešat, jenže hosté o náskok přišli čtyři minuty před koncem. Prodloužení pak rozhodli Panteři už po 65 sekundách. Po nahrávce Pešata se trefil Hrabal.

I další zápas odehrají Otrokovice venku, tentokrát v hale pražských Black Angels.

Vyjádření trenéra hostů pana Michala Kvapila: Utkání, ve kterém jsme chtěli 3 body dopadlo tak, že si odvážíme jen 2. Zápas byl vyrovnaný od začátku do konce. Musíme se soustředit a hrát co jsi řekneme. Být trpělivý a zodpovědný každý hráč. Výborný výkon Radovana Michajloviče nás udržel v utkání.

Vyjádření trenérky domácích paní Lenky Bartošové: Je škoda, že v první třetině, která se nám nejvíce povedla, se nám nepodařilo dát více gólů. Druhá třetina z naší strany byla laxní tím, že nás soupeř svojí hrou uspal. Do naší aktivní hry jsme se vrátili bohužel až na závěr třetí třetiny, kdy jsme sice stihli vyrovnat, ale další branku jsme nezvládli dát.