Trápení pokračuje, za prohru v nájezdech s Hradcem získalo áčko aspoň bod

Na čtyři porážky v řadě natáhlo áčko Goldea Panthers Otrokovice sérii ligových nezdarů. Přestože doma nad Hradcem Králové dvakrát vedli o dva góly a v normální hrací době neprohrávali, podlehli nováčkovi 4:5 po samostatných nájezdech.

1. Liga, 16. kolo, pá 1.12.2023, SH Štěrkoviště Otrokovice
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
FBC Hradec Králové
4:5
2:1, 2:1, 0:2

Goldea PANTHERS OTROKOVICE - FbC Respect Hradec Králové 4:5pn

branky: 1. Vladislav Šeďa, 19. Ladislav Gál, 26. Jiří Kokeš, 39. Lukáš Kubíček - 14. Tomáš Dlesk, 38. Vít Heger, 43. Jakub Wolf, 43. Matyáš Velc, N Lukáš Gregor; rozhodčí: Libor Gavlas - Kamil Sojka; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 106; zásahy brankářů: Adam Kohút 21 - Ondřej Bárta 19; po třetinách: 2:1, 2:1, 0:2, 0:0

Sestřih zápasu:

Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Pujin - Sovják, Kubíček, Kelemen, Hrtús, Javořík, Kopecký - Gál, Vykopal, Ležatka M., Ležatka D., Štourač J., Štourač A., Kokeš, Brázdil
FBC Hradec Králové: Bárta, Zoubek - Koubek, Heger, Sucharda, Nerad, Nosek, Dlesk, Velc, Gregor, Hušek, Wolf, Krejčí, Švitorka, Hanzlík, Kuštan, Fous, Nepraš, Prášek

Zápas přitom začal parádně, už po 17 vteřinách využil hostující chyby v rozehrávce Šeďa, který sám před brankářem nezaváhal. Hradec srovnal ze standardní situace a za pouhé dvě vteřiny tak potrestal vyloučení Sovjáka. Ještě do první pauzy nám vrátil náskok kapitán Gál střelou nad rameno gólmana.

Po akci mladých pušek zvyšoval Kokeš, který využil nezištnou nahrávku Adama Štourače před odkrytou bránu. Hosté snížili ze skrumáže, díky trefě Kubíčka jsme ale odcházeli do kabin na druhou pauzu za stavu 4:2. O dvoubrankové vedení jsme ale na začátku závěrečné třetiny rychle přišli po dvou slepených gólech během 26 vteřin. Prodloužení mohl ještě odvrátit Gál, jenže vteřinu před vypršením 60. minuty pálil do gólmana.

V pěti přidaných minutách se skóre nezměnilo, nájezdy vyzněly jasně pro Hradec. I kvůli kuriózní chybě našeho brankáře Kohúta, který sice vyrazil střelu Gregora, jenže místo aby skákající míče chytil, začal se radovat a balonek se došoural za brankovou čáru. Velc proměnil i druhý nájezd, na naší straně neuspěli Kubíček a ani Vykopal.

Další duel odehrajeme v neděli v Ústí nad Labem.